Relacja / Relation

Dzień 11, 6.07.19 Mediolan 

Obudziłem się przed 6.00. Nie, tym razem nie chęć biegu w przyzwoitej temperaturze był powodem wczesnej pobudki. O 7.30 jesteśmy umówieni z Danielą Vegetti na skrzyżowaniu Via Palestro i Via Marina. Daniela prowadzi nas dalej do Glorii Geske z Oak Brook. Gloria tak jak w 2017 w Chicago, zabiera nas ze sobą na spotkanie z Prezydentem Światowym, tym razem to Gudrun Yngvadottir. Gudrun przyjechała w zeszłym roku specjalnie na metę FCR 2018 do Strasburga. Dzisiaj widzimy się znów na mecie lecz w Mediolanie. Pierwsza kobieta- prezydent LCI wspiera nas od dawna. Składa nam nadzwyczaj serdeczne gratulacje. 

Mamy też okazję porozmawiać z jej następcą dr Jung- You Choi z Korei Południowej. Spotykamy się z byłymi Prezydentami Światowymi Toshiro Yamadą z Japonii, który wspierał FCR 2016 na trasie Hiroshima- Fukuoka i z Bobem Corlew, który witał nas podczas historycznej bo setnej konwencji w Chicago w 2017r. Wszyscy doskonale pamiętają nasze ówczesne spotkania i serdecznie gratulują nam ukończenia siódmego już biegu FCR.

Zaraz potem dołączamy do naszej, polskiej grupy. Pod dowództwem Uli Ciołeszyńskiej z Opola, nasi krajanie w biało czerwonych strojach, w czerwonych kapelusikach, z biało- czerwonymi różami w rękach prezentują się wyśmienicie. Polska delegacja nigdy jeszcze, na żadnej konwencji nie była tak liczna i tak dobrze zorganizowana.

My, biegacze zamykamy naszą delegację. Idziemy w strojach sportowych, niosąc tegoroczny banner wykonany przez naszego kolegę z Poznania Macieja Królikowskiego. Podczas parady śpiewy mn. „Szła dziewczka do laseczka” przeplatają się ze skandowaniem „Polska, Poland” i „We Run We Serve”.

Finis coronat opus. Nie było by tego wspaniałego finiszu gdyby nie cała masa ludzi, którzy nas wspierali. Okręg Lions Clubs Polska pokrył znaczną część kosztów nadruków koszulek, które ufundował Texet Poland. Bajecznie wygodnie „tysiąckilometrowe buty” ufundowała Firma Brooks. Bardzo wygodnego i funkcjonalnego auta- Toyota Pro Ace użyczyła nam firma Toyota Bońkowski i pokryła wszystkie koszty podróży. Banner jak już wspomniałem wykonał Maciej Królikowski.

W większości miast z urzędu lub od miejscowych Klubów Lions otrzymaliśmy wsparcie finansowe w postaci pokrycia kosztów noclegów i wspólnej kolacji oraz kosztów przygotowań uroczystości powitalnej biegaczy.

Wszystkie inne koszty związane z, organizacją i wydatkami w trakcie tego blisko 2 tygodniowego biegu pokryli solidarnie  biegacze. Zależy nam bardzo na tym aby kontynuować poprzednią zasadę i KAŻDA kwota wpłacona na cel charytatywny biegu BEZ POTRĄCEŃ trafiła do dzieci.

Zapraszamy do udziału w zbiórce

 Stowarzyszenie Klubów Lions

Ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań

41 1600 1404 0004 0533 6264 6040

Proszę dopisać FCR 2019 i zaznaczyć który kilometr(y) mają być na dyplomie.

Dziękujemy za życzliwe komentarze i lajki. Podtrzymywało nas to na duchu. To wspaniałe uczucie mieć tylu fanów.

Biegacze FCR 2019:

Darek Bońkowski

Arek Dybiec

Hubert Jaskółka

Mariusz Szeib

Jacek Trębecki

Daniel Wcisło

We Run We Serve!